• Sport w szkole

• Spotkania ze znanymi sportowcami

• Spotkania z mistrzami

V-ce Mistrzynie Małopolski w piłce ręcznej dziewcząt

W dniu 4 czerwca 2017 odbył się w Bobowej 4 finałowy turniej o zwycięstwo w Małopolskiej Lidze Dziewcząt w piłce ręcznej..
mistrzowie_malopolski_2017_1Zwycięstwo w całych rozgrywkach przypadło drużynie UKS Sęp, a nasze szczypiornistki zdobyły wicemistrzostwo. Na pocieszenie pozostał fakt, że na koniec wygrałyśmy z mistrzyniami i to na ich terenie.
Skład drużyny:
Zuzanna Makara, Karolina Michalec, Weronika Janus, Julia Krasek, Emilia Walczak, Nikola Leśniak, Oliwia Szafrańska, Oliwia Wilkosz, Gabriela Pękala, Wiktoria Gałan, Nikola Maj, Gabriela Grzybek, Karolina Rogala, Marcelina Kowalczyk, Kornelia Zając, trener – Anna Burek

Gratulacje :) !!!.

Turniej najmłodszych szczypiornistek

W dniu 03.06.2017r odbył się w naszej szkole turniej piłki ręcznej dziewcząt kl. IV z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez trenerki I. Pietrzyk i K. Pawłowską.
turniej_najmlodszych_szczypiornistek_4Również duży wkład w organizację turnieju mieli rodzice dziewcząt z kl. IV a ORAZ RADZIE RODZICÓW DZIAŁAJĄCEJ W NASZEJ SZKOLE, za co serdecznie im dziękujemy. Dziękujemy za ich zaangażowanie w organizację, kibicowanie oraz stworzenie rodzinnej atmosfery. Jeszcze raz bardzo, bardzo dziękujemy.
W turnieju uczestniczyło 5 zespołów: SPR Olkusz, UKS Szarów, SKS KUSY Kraków i dwa zespoły SP 89.
Turniej zakończył się naszym wielkim sukcesem.
Zajęłyśmy I miejsce!!!!!!!
Najlepszą zawodniczką zespołu została Zuzanna Najder.
Na wyróżnienie jednak zasługuje cały zespół SKS KUSY Kraków. Wszystkie dziewczęta wywalczyły ten sukces.

Dziękujemy i gratulujemy :)

galeria zdjęć

Mistrzowie Małopolski w piłce ręcznej chłopców.

Do ostatniego turnieju toczyła się walka o mistrzostwo w Wojewódzkiej Lidze piłki ręcznej chłopców.
mistrzowie_malopolski2017_4Nasz zespół SKS Kusy Kraków wygrał wszystkie mecze turnieju i wywalczył I miejsce w Lidze Małopolskiej chłopców.
W decydującym meczu Kusy pokonał PM MPEC Tarnów siedmioma bramkami i uzyskał awans do Finałów Makroregionalnych w piłce ręcznej chłopców, który odbędzie się 16-17 czerwca w Przemyślu, gratulujemy i trzymamy kciuki.

Skład zespołu:
Adamski Patryk, Babrzymąka Igor, Baran Dominik,Boduch Piotr, Drożdż Daniel, Doniec Jacek, Dragosz Jan, Kmiecik Mateusz, Kwatera Filip, Pabian Łukasz, Pletniow Eryk, Przybysz Marcin, Szeląg Kamil, Wrona Filip, Węgiel Aleksander, Żmuda Kacper, trenerem zespołu jest Katarzyna Pawłowska.

Gratulujemy !!! :)

Wicemistrzowie województwa

11 maja w Tarnowie odbył się Wojewódzki Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców.
20170511_141542Reprezentacja naszej szkoły wywalczyła na tych zawodach drugie miejsce, ulegając tylko gospodarzą turnieju, zespołowi z Tarnowa.
Skład zespołu:
Adamski Patryk, Babrzymąka Igor, Baran Dominik, Doniec Jacek, Dragosz Jan, Kmiecik Mateusz, Pabian Łukasz, Pleszyński Szymon, Pletniow Eryk, Strojek Aleksander, Szeląg Kamil, Węgiel Aleksander, Wrona Filip, Drożdż Daniel, Sajdak Mateusz, Żmuda Kacper.

Gratulacje dla całego zespołu :)

galeria zdjęć

„Srebrne medalistki w mini piłce ręcznej”

20170515_150513W dniu 15 maja 2017 odbył się w Skrzyszowie finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini piłce ręcznej dziewcząt.
Nasze uczennice pokonały swoje rywalki grupowe i w meczu o 1 miejsce zmierzyły się ze Szkołą Podstawową z Wilczysk. Po zażartej walce, pełnej zwrotów akcji, w meczu zwyciężyły dziewczęta z Wilczysk 6:5
Nasze uczennice zostały srebrnymi medalistkami i jesteśmy drugą szkołą w województwie :)
Skład drużyny:
Zuzanna Makara, Karolina Michalec, Weronika Janus, Julia Krasek, Emilia Walczak, Nikola Leśniak, Oliwia Szafrańska, Oliwia Wilkosz, Gabriela Pękala, Wiktoria Gałan, Nikola Maj, Gabriela Grzybek, Karolina Rogala, trener – Anna Burek

Gratulacje !!!!

Uczniowskie Kluby Sportowe w Jabłonce

W dniu 14.05 odbyła się I edycja Mistrzostw Województwa Uczniowskich Klubów Sportowych w Jabłonce.
IMG-20170515-WA0001
W zawodach wzięło udział 5 zespołów dziewcząt, w tym również nasze uczennice klas 5a- Marcelina Kowalczyk, Roszkowska Aleksandra, Filo Martyna, Ciastoń Kinga, Wojtal Wiktoria, Pituła Nikola oraz klasy 4a- Pawłowska Oliwia, Mochal Martyna, Najder Zuzanna, Półtorak Julia, Chochół Patrycja. Dziewczyny wywalczyły III miejsce.
Najlepszą zawodniczką zespołu została Kinga Ciastoń. Gratulacje!!!!
Życzymy dalszych sukcesów zawodniczkom i trenerce.

„Skrzacik 2017″

pilka-reczna-skrzacik-2017_1W dniach 13-14 maja 2017 dziewczęta – rocznik 2004,2005 wzięły udział w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej „Skrzacik 2017″, odbył się w Bobowej.
W turnieju wzięło udział 12 zespołów, podzielonych na 2 grupy. W rozgrywkach grupowych nasze szczypiornistki uzyskały rezultaty:

SKS Kusy Kraków – KS Bystra 5:5
SKS Kusy Kraków – SPR Olkusz 13:9
SKS Kusy Kraków – UKS Sęp II Wilczyska (zespół chłopców) 15:4
SKS Kusy Kraków – UKS Wiertmet Libusza (zespół chłopców) 4:3
SKS Kusy Kraków – KS Korona Kielce 6:5
Po wygraniu grupy dziewczęta zmierzyły się w półfinale z MKS Żory, wygrywając 8:7 i awansowały do finału
W meczu finałowym przeciwnikiem naszego zespołu był zespół gospodyń UKS Sęp Wilczyska. Po zaciętym i bardzo wyrównanym meczu niestety musiały dziewczęta uznać wyższość rywalek, przegrywając 7:5.

Najlepszą zawodniczką turnieju uznano Weronikę Janus – SKS Kusy Kraków

Zespół wystąpił w składzie:
Zuzanna Makara, Karolina Michalec, Weronika Janus, Julia Krasek, Oliwia Wilkosz, Emilia Walczak, Nikola Leśniak, Wiktora Gałan, Gabriela Pękala, Gabriela grzybek, Oliwia Szafrańska, Nikola Maj, trener Anna Burek
Gratulujemy zawodniczkom i trenerce :)))