Święto Ziemi

dzien ziemi 1

Z okazji Święta Ziemi klasa II a (wych. pani Marta Galica) oraz klasa II c ( wych. pani Magdalena Pawlak), przygotowały specjalne wydanie wiadomości TVP 1.

Na początku tego wydania widzowie zobaczyli zatrważający film nakręcony „ukrytą kamerą” o wandalach w lesie.

W Wiadomościach tych można było także obejrzeć fragmenty przedstawienia pt. ”Zielony Kapturek” oraz reportaż, w którym owady skarżyły się na człowieka zanieczyszczającego rzekę.

Nasi dziennikarze byli wszędzie tam, gdzie mieszkańcy naszego miasta organizowali w Dzień Ziemi imprezy ekologiczne. Między innymi odwiedzili Rynek Główny, na którym odbył się hepenning. Uczestnicy tego spotkania obiecali pani Ziemi pomoc i zachęcali wszystkich ludzi do segregowania śmieci.

Mamy nadzieję, że nadany przez młodych dziennikarzy program pomógł uczniom zrozumieć co to jest ekologia i zachęcił ich do dbania o nasze środowisko.

dzien ziemidzien ziemi 2dzien ziemi 3dzien ziemi 4dzien ziemi 5dzien ziemi 6dzien ziemi 7dzien ziemi 8dzien ziemi 9dzien ziemi 11dzien ziemi 12dzien ziemi 13dzien ziemi 14dzien ziemi 15dzien ziemi 16

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII

DZIEŃ  ZIEMI - 04.2012r.

WIĘCEJ FILMÓW Z ŻYCIA SZKOŁY NA STRONIE "VIDEO"